ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7325528
*
nr 732 5528
Spegel
Med konsolbord, höjd: 134 resp 74
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 19:23:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 08:40:42
1
700 kr
19/12 18:13:08
2
650 kr
19/12 18:13:50
2
750 kr
19/12 18:16:11
1
1.000 kr
19/12 19:14:08
3
1.000 kr
19/12 19:18:38
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 732 5528
Spegel
Med konsolbord, höjd: 134 resp 74
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/12 08:40:42 | 1 | 700 kr |
| 19/12 18:13:08 | 2 | 650 kr |
| 19/12 18:13:50 | 2 | 750 kr |
| 19/12 18:16:11 | 1 | 1.000 kr |
| 19/12 19:14:08 | 3 | 1.000 kr |
| 19/12 19:18:38 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



